Czcionka:

A+A-

Kontrast:

NOWE LAPTOPY I TABLETY W SP1 W MIĘDZYZDROJACH

NOWE LAPTOPY I TABLETY W SP1 W MIĘDZYZDROJACH

Szkoła Podstawowa nr 1 w Międzyzdrojach otrzymała 22 laptopy i 40 tabletów pozyskanych przez organ prowadzący – Gminę Międzyzdroje z projektu „Zdalna szkoła-wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

Do tej pory wydano uczniom i nauczycielom SP1 20 tabletów i 9 laptopów.

 

Dzięki złożonemu przez Gminę wnioskowi, wszyscy uczniowie, którzy nie posiadają urządzenia do nauki zdalnej, mogą je wypożyczyć ze szkoły i uczestniczyć w zajęciach nauczania na odległość. 

 

Sprzęt przeznaczony jest także dla nauczycieli, by mogli przygotowywać i prowadzić zajęcia.

 

- W jakim zakresie sprzęt przekazany do SP1 przez Gminę, ułatwia Pani pracę?

Nauczyciele udzielili, między innymi, takich odpowiedzi:

„Sprzęt użyczony mi w ramach projektu pt. „ Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” używam do przygotowywania  i prowadzenia zajęć on-line z uczniami, do gromadzenia materiałów edukacyjnych oraz generowania arkuszy dla uczniów z potrzebami specjalnymi, a także do komunikacji z rodzicami, nauczycielami, wychowawcami oraz dyrekcją szkoły. Dzięki użyczonemu sprzętowi komfort mojej pracy uległ znacznej poprawie. Ponadto mam nieograniczony dostęp do wybranych webinariów i szkoleń on-line, a także wymiany doświadczeń z innymi nauczycielami w ramach grup tematycznych w Internecie.”

„W ramach projektu  "Zdalna szkoła" wykorzystuję otrzymanego Notebooka do nauczania zdalnego j. niemieckiego w klasach IV-VIII. Przy jego pomocy tworzę lekcje w formie prezentacji z dźwiękiem, przesyłam materiały do nauki, tworzę różnorodne quizy językowe, kontaktuję się ze swoimi uczniami oraz ich rodzicami, mam dostęp do dziennika elektronicznego, ale przede wszystkim codziennie prowadzę lekcje online za pomocą programu Google-Meet.”

Data dodania: 2020-05-25 21:27:44
Data edycji: 2020-05-25 21:40:27
Ilość wyświetleń: 257

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"Całe życie jest szkołą"

Jan Amos KomeńsKi
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej