Czcionka:

A+A-

Kontrast:

O TYM, ŻE COVID JEST ZŁY, ALE W CZASIE JEGO TRWANIA, MOGĄ ZDARZAĆ SIĘ PIĘKNE RZECZY...

Krakowska Szkoła Malarstwa, Rysunku, Rzeźby i Grafiki ogłosiła konkurs dla dorosłych i dzieci pt. „Mój ulubiony zwierzak”. Mogli do niego przystąpić chętni z całej Polski, i przystąpiła również uczennica naszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, ucząca się w klasie czwartej, Antosia Sidoruk.

Dowiedziałam się o tym, że Antosia interesuje się plastyką i wykazuje niezwykłe umiejętności, które nie są wynikiem profesjonalnych ćwiczeń, ale takiego daru, który sprawia, że ta mała dziewczynka sama, przy ogromnym wsparciu rodziców i wspaniałej siostry, poszukiwała płaszczyzny do ekspresji artystycznych potrzeb… 

Byłam zdziwiona, kiedy w początkowej fazie nauki zdalnej, pani Justyna – siostra Antosi – poprosiła o dostosowanie lekcji on line, które prowadzę w tej klasie, do lekcji malarstwa, na które zgłosiła się Antosia on line do Krakowa.

Oczywiście zgodziłam się, przyklasnąwszy tej inicjatywie i z całego serca wspierałam tę piękną i cudną dziewczynkę w jej dążeniu do rozwijania pasji. 

I przedwczoraj, pani Justyna – siostra Antosi, już wiemy!- wieczorem dość zaawansowanym, napisała do mnie, że nic nie ma do przekazania w aspekcie lekcji, ale chciałaby się podzielić radością, bo Antosia wygrała krakowski konkurs w swojej kategorii wiekowej.

Naprawdę wzruszyłam się, uradowałam, pani Justyna przysłała mi pracę nagrodzoną i inne prace Antosi… 

Chcę się z Państwem nimi podzielić. 

I jeszcze taką refleksją… Jakiekolwiek złe chwile dotykają nas, ile trzeba znieść, przyjąć i przeżyć, zawsze jest nadzieja, że przecież jest w nas pragnienie piękna i dobra. To sprawia, że pokonamy wszelkie zło, którego doświadczamy…

Tego nauczyło mnie dzisiejsze zdarzenie. 

Fajnie być nauczycielką☺

Prace Antosi poniżej. Będzie dobrze! 

 

Iwona Banachowicz 

dyr. SP1 w Międzyzdrojach, nauczycielka języka polskiego, pani od polskiego Antosi i… innych cudnych małych ludzi, o których jeszcze opowiem.

 

Data dodania: 2020-06-06 17:44:02
Data edycji: 2020-06-06 17:49:56
Ilość wyświetleń: 368

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"Całe życie jest szkołą"

Jan Amos KomeńsKi
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej