Plastyka, 21.04.

Dzień dobry.

Tematem naszych kolejnych dwóch lekcji plastyki  jest praca z materiałów różnych- czyli kolaż na temat: „Obcy – przybysz z innej galaktyki”

Wyobraź sobie, że na Ziemi pojawili się bardzo przyjaźni przybysze z innej planety.

Przybyli, by podarować Ziemianom przepisy na wykonanie lekarstw na nieuleczalne dla nas choroby.

Spróbuj pofantazjować jak mogą wyglądać takie istoty i przedstaw jedną z nich.

Pracę wykonaj z wykorzystaniem materiałów o różnych fakturach czyli powierzchniach. Dotykaj różnych powierzchni sprawdź faktury przedmiotów w Twoim otoczeniu.

Powierzchnie o ciekawych fakturach mogą być: puchate, chropowate, ziarniste, mięsiste, porowate i gładki, śliskie.

Materiały o ciekawych fakturach to mogą być np:  skrawki różnych materiałów, koronki, sznurki, tektura falista, tasiemki, frędzle, patyczki, wata, siatki, kasza, ryż i inne, które znajdziesz w domu i można je płasko przykleić do kartki.

Pamiętaj o tym, by wypełnić tło. Zastanów się w jakim miejscu może znajdować się Twoja postać. Tło narysuj kredkami, lub namaluj farbami zanim przykleisz elementy Obcego przybysza.

1. Etap pracy: szukanie pomysłu na to jak ma wyglądać i z jakich materiałów ma być wykonana Twoja postać Obcego.
  2. Etap – narysowanie, lub namalowanie tła, pasującego do postaci Twojego Ufoludka .
  3. Etap- postać Obcego – wycięcie elementów, dopasowanie i przyklejenie przybysza z innej galaktyki do narysowanego lub namalowanego, już suchego tła.

Uwaga nie stosuj zaczerpniętych z Internetu pomysłów ani, gotowych elementów do przyklejenia. Pomysł musi być oryginalny.

Zdjęcia wykonanych prac prześlij przez konto ucznia na platformie G Suite na adres anna.mackiewicz@sp1.com.pl do  30 kwietnia.

Pozdrawiam serdecznie

Bądźcie twórczy!