PÓŁKOLONIE

Wakacje tuż, tuż…

Zbliżają się wakacje… Co prawda w tym roku zostały one poprzedzone innym rodzajem zajęć szkolnych niż zazwyczaj, bo zamiast oczekiwać ostatniego dzwonka na lekcjach w szkole, uczyliśmy się zdalnie… I już bardzo zatęskniliśmy za szkołą, a tu, proszę, WAKACJE.

Spędźmy je miło, radośnie i mądrze. A 1 września wróćmy do szkoły i z nową energią usiądźmy w szkolnej ławce, za którą – o dziwo! – uczniowie już bardzo tęsknią. Nauczyciele też czekają z utęsknieniem na to spotkanie.

Rodzice zapewne też troszkę bardziej polubili tradycyjną szkołę i chętnie zamienią nauczanie na odległość na konwencjonalne lekcje przy ul. Leśnej.

Dla uczniów czas wakacji będzie wypoczynkiem i „ładowaniem akumulatorów”, ale dla wielu mieszkańców gminy, to czas wzmożonej aktywności zawodowej, tym bardziej, że wiosenne miesiące były czasem uśpienia gospodarki i wielu przedsiębiorców nie mogło w pełni funkcjonować i zarabiać na życie.

Wychodząc naprzeciw rodzicom, którzy będą pracować, Burmistrz Międzyzdrojów podjął decyzję o organizacji półkolonii.

Przygotowaliśmy ofertę półkolonii w SP1 w Międzyzdrojach, z zachowaniem wytycznych GIS i MEN, związanych z koronawirusem.

Była możliwość zapisania dziecka na 4 turnusy:

1. 06-10.07.2020
  2. 07-24.07.2020
  3. 07-7.08.2020
  4. 08-21.08.2020.

W programie wypoczynku przewidziano naukę samodzielności i współistnienia  w grupie, rozwijanie zainteresowań poznawczych, rozwijanie umiejętności plastycznych, rozwijanie umiejętności szukania pomocy w razie różnych problemów życiowych, propagowanie zdrowego stylu życia (ruch, zrównoważona dieta), uświadamianie szkodliwego wpływu używek, narkotyków, kształtowanie kompetencji emocjonalno-społecznych.

Naszym celem jest wypoczynekJJJ, integracja grupy, rozbudzanie aktywności poznawczej oraz zainteresowań, rozwijanie aktywności fizycznej, wzmacnianie poczucia własnej wartości, spędzanie czasu w miłej atmosferze z fajnymi ludźmi.

REGULAMIN UCZESTNIKA PÓŁKOLONII LETNIEJ

1.Zachowujemy wytyczne dotyczące reżimu sanitarnego związanego z covid 19.

1. Stosujemy wytyczne dotyczące higieny i dystansu społecznego.
  2. Przestrzegamy planu dnia.
  3. Nie spóźniamy się na umówione spotkania.
  4. Zachowujemy się kulturalnie i przestrzegamy zasad bezpieczeństwa dbając o zdrowie własne i kolegów.
  5. Nie wychodzimy bez pozwolenia opiekuna poza teren szkoły.
  6. Nie oddalamy się od grupy.
  7. Stosujemy zasady partnerskiego porozumiewania się.
  8. Przestrzegamy regulaminu obowiązującego na plaży.
  9. Dbamy o powierzony nam sprzęt (np. gry planszowe, sprzęt sportowy).

RAMOWY PLAN DNIA:

7:00 – 8:00 – rodzice przyprowadzają dzieci, zajęcia plastyczne, gry planszowe

8:00 – 8:30 – śniadanie; 10:00 – drugie śniadanie (w trakcie wyjść-suchy prowiant)

8:30 – zajęcia na plaży, wycieczki, zajęcia w hali, na boisku, gry i zabawy ruchowe – zależnie od pogody

13:15 – 13:40 – obiad

13:30 – zajęcia relaksacyjne, czytelnicze, muzykoterapia, prezentacje filmów, zajęcia na boisku

14:30 – podwieczorek

15:30 - odbiór dzieci.

DODATKOWE AKTYWNOŚCI I ATRAKCJE BĘDĄ REALIZOWANE ZALEŻNIE  OD WARUNKÓW POGODOWYCH i możliwości finansowych – PRZEWIDYWANA JEST WYCIECZKA PT. „Atrakcje gminy Międzyzdroje” oraz wycieczki piesze, a także niespodzianki.

W ubiegłym roku spotkaliśmy się z wielką serdecznością i gościnnością. Nasze dzieci zaproszono do Oceanarium, WPN, Gabinetu Figur i Myszek (Pani Wiceburmistrz nas rekomendowała), rodzice uczestników zapraszali  dzieci na lody, przywozili świeże owoce, odbywały się zajęcia uczące zachowań wobec psów „6 łap”. Dziękujmy  w imieniu zadowolonych dzieci! W tym roku też wszelkie gesty dobrych serc będą przyjmowane z radością.

Atmosfera półkolonii 2019 była wspaniała, co potwierdzają załączone zdjęcia.

Zostały 2 miejsca na wypoczynek 2020, więc jeśli ktoś jeszcze chce skorzystać  z oferty, zapraszamy.

Data dodania: 2020-06-23 22:37:22
Data edycji: 2020-06-23 22:46:50