PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W MIĘDZYZDROJACH

W dniach 2-4 lutego 2021 r. w SP1 w Międzyzdrojach odbywa się próbny egzamin ósmoklasisty z trzech przedmiotów: język polski, język angielski i matematyka. Przeprowadzany jest na podstawie wytycznych MEiN z dnia 28 stycznia 2021 r. zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego oraz informacjami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Uczniowie mają możliwość pracy ze standaryzowanymi arkuszami na zasadach egzaminu właściwego. Ćwiczą kodowanie arkuszy, czytanie poleceń ze zrozumieniem, przenoszenie odpowiedzi na kartę odpowiedzi, gospodarowanie czasem przeznaczonym na wykonanie zadań egzaminacyjnych.

Mogą zdiagnozować swoją wiedzę i poznać te obszary, nad którymi jest jeszcze czas popracować, jeśli niektóre zadania sprawią trudności.

Nauczyciele, po sprawdzeniu prac, wyciągną wnioski do pracy na najbliższe miesiące i uwzględnią je w pracy z uczniami klas ósmych.

Egzamin właściwy odbędzie się w maju. Jest jeszcze czas na powtórki materiału!

IB

Data dodania: 2021-02-03 13:31:25