Dzień dobry,

Szczęść Boże Kochani, mam nadzieję, że dobrze wykorzystujecie ten czas w domu :)

przesyłam informacje i lekcje do odrobienia na czas nieobecności usprawiedliwionej w szkole.

Przesyłam cwiczenia do wydrukowania (bądź przepisania do zeszytu) i zrobienia następujące tematy:

1. Jak spotkać żywego Jezusa? Obecność Chrystusa w liturgii.
  • prezentacja o cudach eucharystycznych: https://slideplayer.pl/slide/5581872/
  • ćwiczenie nr 1 praca z tekstem: rozszyfruj ukryty kod (Mt 28, 20) i zapisz do zeszytu
  • ćwieczenie nr 2 praca z tekstem: uzupełnij pod obrazakmi.

Chrystus jest zawsze obecny w swoim Kościele, szczególnie w czynnościach liturgicznych. Jest obecny w ofierze Mszy świętej, czy to w osobie odprawiającego, gdyż „Ten sam, który kiedyś ofiarował się na krzyżu, obecnie ofiaruje się przez posługę kapłanów”, czy też zwłaszcza pod postaciami eucharystycznymi. Obecny jest mocą swoją w sakramentach tak, że gdy ktoś chrzci, sam Chrystus chrzci. Jest obecny w swoim słowie, albowiem gdy w Kościele czyta się Pismo Święte, wówczas On sam mówi. Jest obecny wreszcie, gdy Kościół modli się i śpiewa psalmy, gdyż On sam obiecał: „Gdzie dwaj albo trzej są zgromadzeni w imię moje, tam i ja jestem pośród nich” (Mt 18, 20).

2. Komu jest potrzebne chodzenie do kościoła?

w razie pytań proszę pisac na email: tomasztylutki@gmail.com

Wspieram Was duchowo w modlitwie :) bądźcie dzielni, Opatrzność Boża czuwa nad nami :)

Cytat dla Was: "Tak się módl, jakby wszystko zależało od Boga i tak pracuj, jakby wszystko zależało od ciebie". – św. Ignacy Loyola

ks. Tomek