Religia 27-28.05

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

Kończy się maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej, więc dziś na początku katechezy odmówcie modlitwę: Zdrowaś Maryjo w intencji rodziny.

I temat: Zesłanie Ducha Świętego.

Dziś do pogłębienia temat Ducha Świętego. W niedzielę 31 maja mamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki.

Obejrzyj prezentację i wypisz w zeszycie 7 darów Ducha świętego i naucz się ich na pamięć.

II temat: Biblia – księga inna niż wszystkie.

Proszę odnaleźć swoje rodzinne Pismo św. w domu. Podczas sakramentu bierzmowania otrzymacie tez swój osobisty egzemplarz Biblii, który będzie Wam towarzyszył przez całe życie.

Po obejrzeniu prezentacji, wypisz w zeszycie ciekawostki o Biblii.

Ps. Zmieniają się normy ilościowe uczestnictwa we Mszy św. Zostają zniesione od tej niedzieli 31 maja.

Więc termin bierzmowania dla wszystkich to:

Klasa 8 A i B – niedziela 28 czerwca godz. 19.00 już z uroczystości św. Piotra Apostoła – patrona naszej parafii i miasta.

Spowiedź św. dla młodzieży i rodziców w sobotę 27 czerwca od godz. 12.00 w naszym kościele.

Czwartek 25 czerwca i piątek 26 czerwca o godz. 19.00 Msza św. i po niej próba do sakramentu Bierzmowania.

Czy wszystkim pasuje taki termin?

Najbliższe spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania w czwartek 4 czerwca o godz. 19.00 Msza św., a po niej spotkanie. Obecność obowiązkowa i prośba o zachowanie kultury spotkania i szacunku do miejsca.

Życzę dużo sił i zdrowia dla Was. Bóg Was kocha i czuwa nad nami :) Pamiętam o Was w modlitwie i zapraszam na niedzielną Eucharystię.

ks.Tomek

Data dodania: 2020-05-27 20:31:07