Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Spotkanie projektowe w Worcester

W ramach projektu Erasmus+ „Mind and Body – A Healthier Tomorrow”, realizowanego przez SP 1 w Międzyzdrojach we współpracy ze szkołami z Anglii, Hiszpanii, Portugalii, Turcji i Włoch, 25.01-01.02.2019 sześcioro uczniów oraz dwie nauczycielki wzięło udział w spotkaniu projektowym w Worcester, w Anglii.

 Pierwsze dwa dni spędziliśmy zwiedzając Londyn. Uczniowie mieli okazję zobaczyć najsłynniejsze budowle tej wspaniałej stolicy, m.in. Tower of London, Tower Bridge, Pałac Buckingham, budynki Parlamentu ze słynnym Big Benem (niestety w remoncie), katedrę Św. Pawła, teatr Szekspira – The Globe, zapierający dech w piersiach drapacz chmur – The Shard oraz wiele innych. Nie zabrakło czasu na drobne zakupy, m.in. w słynnym sklepie Harry’ego Potter’a na Peronie 9¾. Tradycyjna brytyjska ryba z frytkami smakowała wyśmienicie, kiedy można było delektować się nią patrząc na Tamizę i biegnący nad nią most Tower. Uwieńczeniem sobotniego wieczoru było pójście na wspaniały musical pt. „Aladyn”, w jednym z wielu londyńskich teatrów.

Rozpocząwszy niedzielny poranek od typowego brytyjskiego śniadania i spaceru nad Tamizą, przechodząc przez most Millenium w kierunku teatru Szekspira udaliśmy się na Londyńskie Oko. Po krótkim filmiku w kinie 4D, mogliśmy podziwiać panoramę jednej z największych stolic Europy.

Wieczorem nadszedł czas pożegnać się z Londynem i udać się do Worcester, miasta, w którym znajduje się nasza szkoła partnerska. Stolica hrabstwa Worcestershire powitała nas wspaniałym widokiem na słynną, położoną nad rzeką katedrę – miejsce pielgrzymek i spoczynku wielu słynnych osobistości, w tym królów angielskich. Miasto pamiętające czasy Tudorów, którego architektura ukazuje bieg historii od okresu ich panowania, urzekło wszystkich swoim urokiem.

Od poniedziałku do piątku, uczniowie uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych wspólnie z dziećmi brytyjskimi. Odbyły się lekcje matematyki, nauk przyrodniczych, literatury, angielskiego i wychowania fizycznego. W związku z tematyką projektu, ważnym elementem były również dodatkowe zajęcia sportowe, szczególnie skierowane do osób, którym nie odpowiadają typowe sporty. Dzieci miały okazję nauczyć się strzelać z łuku, zagrać w wiele gier i zabaw sprawnościowych oraz poznać zasady New Age Kurling’u. Uczniowie uczestniczyli w codziennych apelach i otwartej dla osób każdego wyznania modlitwie o to, by stać się lepszym człowiekiem.

Ważnym elementem spotkania były również warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie poznali podstawowe zasady zachowania się w sytuacji zagrożenia życia, kolejności podejmowanych działań, pozycji bezpiecznej oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Po południu, dzieci miały okazję bliżej poznać tradycje i kulturę swoich angielskich rówieśników, spędzając z nimi czas. Była to wspaniała okazja do ćwiczenia języka i nawiązania nowych znajomości.

Z pewnością był to tydzień pełen niesamowitych wrażeń i dla większości minął zbyt szybko, więc kiedy w piątkowy poranek przywitał nas śnieg, dzieci miały cichą nadzieję, że nie tyle spowoduje on zamknięcie szkoły, co się często w Zjednoczonym Królestwie zdarza, ale iż uniemożliwi nam wyjazd i przedłuży pobyt o kilka dni. Niestety, wszystko, co dobre musi się kiedyś skończyć.

 

Mobility to Worcester, 25.01-01.02.2019 (film)

Data dodania: 2019-01-25 14:54:09
Data edycji: 2020-02-09 14:57:15
Ilość wyświetleń: 4093

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"Całe życie jest szkołą"

Jan Amos KomeńsKi
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej