Czcionka:

A+A-

Kontrast:

UCZTA DLA DUSZY I CIAŁA

We wtorek 26 listopada my (czyli klasa 5c) wraz z naszą wychowawczynią Katarzyną Kowalczyk-Błocian i panią Aliną Poskart pojechaliśmy na wycieczkę do Szczecina, żeby odwiedzić interesujące miejsca, a przy okazji poznać odrobinę historii Szczecina.

          O godzinie 7:00 zebraliśmy się pod szkołą. Po dziesięciu minutach odjechaliśmy busem. Na początku pani Alina bardzo dużo opowiadała o mieście, do którego jechaliśmy. Dalsza część podróży minęła w ciszy.

          Gdy dojechaliśmy na miejsce, poszliśmy na zajęcia w galerii sztuki TWORZĘ SIĘ pod tytułem "Dzieła sztuki na chwileczkę" o sztuce nowoczesnej i o tym, jak ją rozumieć. Mówiliśmy, co w sobie lubimy, zapisywaliśmy to na karteczkach i przyczepialiśmy w małym pomieszczeniu z lustrami. Później zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza tworzyła swoje "twarze" z papierowych toreb, a druga poszła do następnego pomieszczenia. Znajdowała się tam wielka kaczka i mnóstwo obrazów. Na początku musieliśmy odnaleźć najstarsze dzieło. Następnie szukaliśmy ucha van Gogha, a potem udaliśmy się do pomieszczenia w kolorowe kwadraty, gdzie mieliśmy nieograniczone pole popisu dla wyobraźni. Idąc po linach dotarliśmy do pokoju w ultrafiolecie. Tworzyliśmy tam człowieka lub coś podobnego do człowieka. W otwory na ścianie wkładaliśmy nogi, ręce i głowy. Później grupy się zamieniły, a na koniec mogliśmy zrobić zdjęcia. 

          W drodze do filharmonii poszliśmy na dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich, gdzie zakuwaliśmy sie w dyby i robiliśmy zdjęcia wcielając się w Annę Jagielonkę i Bogusława Pomorskiego. Następnie poszliśmy na koncert "Atlas symfoniczny - przewodnik po grupach instrumentów", podczas którego Fernata i Benolek przyglądali się instrumentom i troszkę o nich opowiadali. 

          Potem poszliśmy na najstarsze paszteciki w Szczecinie. Kiedy skończyliśmy jeść, udaliśmy się do parku trampolin Fun Jump. W parku bawiliśmy się na wielu trampolinach. Wskakiwaliśmy do basenu z gąbkami i odwiedziliśmy Tor Ninja. Gdy już się wyszaleliśmy, wsiedliśmy do busa i wróciliśmy do Międzyzdrojów. 

          Uważam, że ta wycieczka to miło spędzony czas z kolegami i koleżankami z klasy. Tak jak to zawarto w tytule, była to istna uczta dla duszy i ciała. Najbardziej podobał mi się koncert w filharmonii, który z pewnością zapamiętam na długo. 

Maja Duszyńska, klasa 5 c

Data dodania: 2019-12-20 15:35:25
Data edycji: 2020-02-09 15:35:40
Ilość wyświetleń: 337

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"Całe życie jest szkołą"

Jan Amos KomeńsKi
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej