WITAJ SZKOŁO!

JUŻ NIEBAWEM PIERWSZY DZWONEK!!!!

INFORMACJE DOTYCZĄCE ORGANIZOWANIA KSZTAŁCENIA  W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

W MIĘDZYZDROJACH OD 1 WRZEŚNIA 2020 R.

Ten rok szkolny rozpoczynamy 1 września w hali (z zachowaniem reżimu sanitarnego, więc prosimy Rodziców starszych uczniów, by mając na uwadze bezpieczeństwo ograniczyli uczestnictwo, rodziców uczniów najmłodszych prosimy o wejście do hali w maseczkach i dezynfekcję dłoni, osoby siadające na widowni – powinny siadać w oddaleniu).

Godziny rozpoczęcia roku szkolnego w SP1, przy ul. Leśnej 17:

10:00 – uczniowie klas I-III;

12:00 – uczniowie klas IV-VIII.

Minister Edukacji Narodowej zadecydował, że standardowym sposobem organizacji zajęć będą zajęcia tradycyjne, w szkole.

Taki też system kształcenia będzie obowiązywał w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach. Nie ma przesłanek, by wprowadzać inny wariant kształcenia.

Dyrektor szkoły będzie mógł zawiesić prowadzenie zajęć w formie stacjonarnej i wprowadzić kształcenie mieszane (hybrydowe) – wariant B lub zdalne – wariant C.

Uzależnione to będzie od sytuacji epidemicznej w powiecie i gminie.

Ewentualne wprowadzenie kształcenia mieszanego lub zdalnego możliwe będzie po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Warto zaznaczyć, że wprowadzenie żółtej lub czerwonej strefy na terenie danego powiatu nie oznacza automatycznego przechodzenia pracy szkół w tryb mieszany czy zdalny. W takich wypadkach powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna może zalecić tylko ograniczone działania, jak np. obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach wspólnych szkoły lub placówki. W przypadku funkcjonowania placówki w trybie mieszanym lub zdalnym okres ten nie powinien być dłuższy niż zwyczajowo 14 dni przeznaczone na czas kwarantanny, a dyrektor może w tym czasie ograniczyć realizację materiału szkolnego.

Jesteśmy w trakcie opracowywania Procedur kształcenia stacjonarnego w SP,  z którymi zapoznani Państwo Rodzice zostaniecie przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Liczymy na zrozumienie i współpracę z Rodzicami, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym uczniom. Dołożymy wszelkich starań, by uczniowie postępując zgodnie z opracowanymi procedurami, unikali zagrożeń i mogli uczyć się w systemie stacjonarnym, być w szkole i z zachowaniem zasad sanitarnych kontaktować się z nauczycielami i rówieśnikami.

Cieszymy się, że znów spotkamy się w szkole, czekamy na naszych uczniów i serdecznie pozdrawiamy!

Decyzją organu prowadzącego – Gminy Międzyzdroje, szkoła staje się co dzień piękniejsza, ponieważ podjęto inwestycję termomodernizacji, która nie tylko podniesie estetykę budynku, ale też funkcjonalność i komfort pracy.

Do zobaczenia! Już niebawem pierwszy dzwonek.

Iwona Banachowicz

Data dodania: 2020-08-25 21:29:46