Czcionka:

A+A-

Kontrast:

WITAJ SZKOŁO!

WITAJ SZKOŁO!

JUŻ NIEBAWEM PIERWSZY DZWONEK!!!!

INFORMACJE DOTYCZĄCE ORGANIZOWANIA KSZTAŁCENIA  W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

W MIĘDZYZDROJACH OD 1 WRZEŚNIA 2020 R.

 

Ten rok szkolny rozpoczynamy 1 września w hali (z zachowaniem reżimu sanitarnego, więc prosimy Rodziców starszych uczniów, by mając na uwadze bezpieczeństwo ograniczyli uczestnictwo, rodziców uczniów najmłodszych prosimy o wejście do hali w maseczkach i dezynfekcję dłoni, osoby siadające na widowni – powinny siadać w oddaleniu).

 

 

Godziny rozpoczęcia roku szkolnego w SP1, przy ul. Leśnej 17:

10:00 – uczniowie klas I-III;

12:00 – uczniowie klas IV-VIII.

 

Minister Edukacji Narodowej zadecydował, że standardowym sposobem organizacji zajęć będą zajęcia tradycyjne, w szkole.

Taki też system kształcenia będzie obowiązywał w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach. Nie ma przesłanek, by wprowadzać inny wariant kształcenia.

Dyrektor szkoły będzie mógł zawiesić prowadzenie zajęć w formie stacjonarnej i wprowadzić kształcenie mieszane (hybrydowe) – wariant B lub zdalne – wariant C.

Uzależnione to będzie od sytuacji epidemicznej w powiecie i gminie.

Ewentualne wprowadzenie kształcenia mieszanego lub zdalnego możliwe będzie po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Warto zaznaczyć, że wprowadzenie żółtej lub czerwonej strefy na terenie danego powiatu nie oznacza automatycznego przechodzenia pracy szkół w tryb mieszany czy zdalny. W takich wypadkach powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna może zalecić tylko ograniczone działania, jak np. obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach wspólnych szkoły lub placówki. W przypadku funkcjonowania placówki w trybie mieszanym lub zdalnym okres ten nie powinien być dłuższy niż zwyczajowo 14 dni przeznaczone na czas kwarantanny, a dyrektor może w tym czasie ograniczyć realizację materiału szkolnego.

Jesteśmy w trakcie opracowywania Procedur kształcenia stacjonarnego w SP,  z którymi zapoznani Państwo Rodzice zostaniecie przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Liczymy na zrozumienie i współpracę z Rodzicami, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym uczniom. Dołożymy wszelkich starań, by uczniowie postępując zgodnie z opracowanymi procedurami, unikali zagrożeń i mogli uczyć się w systemie stacjonarnym, być w szkole i z zachowaniem zasad sanitarnych kontaktować się z nauczycielami i rówieśnikami.

Cieszymy się, że znów spotkamy się w szkole, czekamy na naszych uczniów i serdecznie pozdrawiamy!

Decyzją organu prowadzącego – Gminy Międzyzdroje, szkoła staje się co dzień piękniejsza, ponieważ podjęto inwestycję termomodernizacji, która nie tylko podniesie estetykę budynku, ale też funkcjonalność i komfort pracy.

Do zobaczenia! Już niebawem pierwszy dzwonek.

Iwona Banachowicz

 

Data dodania: 2020-08-25 21:29:46
Data edycji: 2020-08-25 21:38:35
Ilość wyświetleń: 961

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"Całe życie jest szkołą"

Jan Amos KomeńsKi
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej