Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Bioróżnorodność

W ramach działań związanych z realizacją projektu Erasmus+ „HEI! Our STEAMM Journey Across Europe”, 10 października 2018 roku, uczniowie klas VI i VII, wraz z p. I. Banachowicz, wzięli udział w zajęciach przyrodniczych dotyczących bioróżnorodności, zorganizowanych przez pracownika Stacji Monitoringu Środowiska Przyrodniczego w Białej Górze, dr Mariusza Samołyka. Uczniowie badali bioróżnorodność na trzech odcinkach, zaczynając od szkoły, kończąc na Białej Górze. Dzieci obserwowały, robiły zdjęcia i zapisywały wyniki swoich badań. 
Jednym z głównych celów STEAMM jest poznanie i docenienie piękna naszych wysp. W związku z tym, uczniowie gimnazjum, pod kierunkiem p. A. Nogali, napisali artykuł dotyczący flory, fauny i geografii Wyspy Wolin.
Przeprowadzone doświadczenie oraz artykuł stanowią część publikacji, przygotowanej przez szkołę partnerską w Dublinie, która zawiera informacje na temat flory, fauny i geografii wysp biorących udział w projekcie oraz opisy wykonanych doświadczeń, które mogą również zostać przeprowadzone w szkołach partnerskich. Książka dostępna jest w szkolnej bibliotece, w dziale przeznaczonym dla materiałów pochodzących z realizowanych projektów Comenius i Erasmus+. 
Koordynator, Iwona Ośka 

Data dodania: 2018-11-01 15:28:58
Data edycji: 2020-02-09 15:29:14
Ilość wyświetleń: 355

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"Całe życie jest szkołą"

Jan Amos KomeńsKi
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej