DZIEŃ AKTYWNOŚCI NA ŚWIEŻYM POWIETRZU!

W tym roku możemy się cieszyć piękną pogodą w październiku, aż czasem szkoda siedzieć w szkolnych ławkach. Okazja, by spędzić dzień na dworze, nadarzyła się w czwartek 6 października.

Najmłodsi uczniowie, z klas 1-3, uczestniczyli w Dniu Ziemniaka, połączonym z zabawami terenowymi. W ich trakcie zaangażowali się  w zbieranie śmieci w lesie.  Na zakończenie tak aktywnego dnia zjedli upieczone ziemniaki oraz pyszne kiełbaski.

Uczniowie z klas 4-6 po trzech lekcjach wzięli udział w Proekologicznym Pikniku Lekkoatletycznym na szkolnym Orliku. Każdy musiał się wykazać w 9 różnych konkurencjach, a po rozruszaniu kości, mógł odebrać medal i również zjeść kiełbaskę z grilla.

Poczęstunek na terenie szkoły zorganizowali niezawodni, jak zawsze rodzice z RR, którym serdecznie dziękujemy.

Natomiast uczniowie z klas 7-8 uczestniczyli w tym dniu w 29. Akcji Sprzątania Świata, która została zorganizowana przez Fundację Nasza Ziemia oraz Woliński Park Narodowy. Podzieleni na zespoły wyruszyli w różne części Międzyzdrojów, aby zebrać śmieci. Jak się okazało, z każdym rokiem jest lepiej, gdyż zebrali mniej kilogramów odpadów niż w roku ubiegłym, a to oznacza, że mniej śmiecimy. Na koniec na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez Golden Tulip oraz konkursy z nagrodami.

To był dzień pełen pozytywnych emocji.

Data dodania: 2022-10-09 17:06:09
Data edycji: 2022-10-10 03:26:59