Czcionka:

A+A-

Kontrast:

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

Nasza szkoła została nominowana przez Klub Senior + do udziału w challenge, którego celem jest rozpropagowanie święta Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Podjęliśmy wyzwanie ! Efekt można zobaczyć na facebooku i tutaj :)


Nominowaliśmy do wykonania zadania 3 instytucje :
Burmistrza Międzyzdrojów i UM,
Klub Sportowy „Fala „ Międzyzdroje,
Miejską Bibliotekę Publiczną.


Jaki jest cel akcji?
5 maja obchodzimy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Celem Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, ustanowionego w 1999r. przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU), jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności i pokazanie możliwości osób z tym rodzajem niepełnosprawności, a także zwrócenie uwagi na bariery (edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne itp.), które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia. Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną przypada oficjalnie na 5 maja. Data ta nie została wybrana przypadkowo. 5 maja w całej Europie obchodzony jest także Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

 

Niepełnosprawność intelektualna to zaburzenie rozwojowe, które objawia się obniżeniem funkcji intelektualnych. Często wiąże się to z trudnościami w nauce, porozumiewaniu się, wykonywaniu prostych czynności dnia codziennego oraz uzyskiwaniu kompetencji społecznych. Ludzie z takim problemem chcą jednak pracować, rozwijać się, czuć się potrzebni i wartościowi. Potrzebują pomocy, wsparcia i zrozumienia ze strony otoczenia. Przyłączeniem się do tej akcji chcemy pokazać, że nasza szkoła doskonale o tym wie a w ramach programu wychowawczego edukujemy uczniów ,że niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka . Społeczeństwo to bowiem wspólnota, która kształtuje się i rozwija dzięki unikalnym cechom każdej jednostki.

 

Piotr Frysiak

Data dodania: 2021-05-13 21:07:05
Data edycji: 2021-05-13 21:11:48
Ilość wyświetleń: 476

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"Całe życie jest szkołą"

Jan Amos KomeńsKi
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej