Dzień ziemi 2021 - Zdalna Biblioteka Szkolna poleca

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. Wiodącym tematem tegorocznej 50. edycji tego święta będą działania na rzecz ochrony klimatu,   w szczególności zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi.

Wydarzenie to zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Do udziału w warsztatach on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu” zaproszeni są uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Warsztaty odbędą się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Postaw na Słońce”, promującego odnawialne źródła energii, będą dostępne na żywo na stronie www.dzienziemiwmk.pl

Jak wziąć udział w warsztatach?

22 kwietnia o godz. 11:40 kliknij w link

www.dzienziemiwmk.pl

Na tej stronie znajdzie się też instrukcja, jak zalogować się do czatu, aby móc zadawać pytania.

( źródło: https://www.gov.pl/web/klimat/dzien-ziemi-w-ministerstwie-klimatu )

Data dodania: 2021-04-08 20:02:49
Data edycji: 2021-04-08 20:18:00