JĘZYK POLSKI 25.03.2020

Dopisz datę do wczorajszej lekcji.

Nadal będziemy korzystać ze strony https://epodreczniki.pl/a/nikt-nie-lubi-nieuchwytnych-kolekcjonerow-z-niebezpiecznego-krolestwa-czyli-pisownia-z-nie/DmlBiQ1gK.

1. Wykonaj w zeszycie ćwiczenie 4. Sprawdź swoje odpowiedzi.
  2. Wykonaj w zeszycie ćwiczenie 6. Sprawdź swoje odpowiedzi.
  3. Przepisz do zeszytu poniższy fragment tekstu. Jeśli masz możliwość, poproś kogoś, aby podyktował ci tekst, a następnie sprawdź i popraw ewentualne błędy.

Nieudany biwak

Nikt nie spodziewał się, że tak nieoczekiwanie zakończy się ta wyprawa. Babcia pozwoliła Jackowi i Sławkowi, chociaż niezbyt chętnie, na biwak w zagajniku leżącym w niewielkiej odległości od jej domu. Nie wydawało jej się to dobrym pomysłem, chociaż chłopcy przekonywali ją, że w okolicy nie ma wilków i niedźwiedzi, a ewentualni niebezpieczni bandyci nie wiedzą, że oni akurat w niedzielę wieczorem rozbiją tam namiot. Bardzo chcieli pójść spać z nieumytymi nogami. Zębów też nie zamierzali umyć.

Jutro dalszy ciąg tekstu.

Katarzyna Kowalczyk-Błocian

Data dodania: 2020-03-24 20:54:02