Lekcja biblioteczna dla klasy I

"POCZĘSTUJ SIĘ KSIĄŻKĄ"

Pod takim tytułem odbyło się 28.01.2021r. , w bibliotece szkolnej spotkanie z uczniami klasy I a.
W czasie spotkania dzieci zostały zapoznane z podstawowymi funkcjami biblioteki, jej zasobami i zasadami korzystania z czytelni oraz wypożyczalni. Był czas na odpowiedzi na pytania uczniów, np. co robi bibliotekarz?            co to jest karta książki? czy mogę wypożyczyć książkę dla mamy? itp.
Następnie dzieci zapoznały się z nowościami wydawniczymi, dedykowanymi dla ich wieku. A kiedy uczniowie poznali tajniki funkcjonowania biblioteki, proces opracowywania książek i zachwycili się bogactwem oferty czytelniczej, nadszedł czas na wypożyczenie wybranej książeczki.
Było to bardzo interesujące i inspirujące spotkanie, tak bardzo wyczekiwane przez nas - bibliotekarzy, ale i uczniów, którzy chłonęli każdą informację.
Cieszymy się i zapraszamy.
Data dodania: 2021-01-29 21:54:18
Data edycji: 2021-01-29 21:58:33