4 września nauczyciele z naszej szkoły po raz piąty wzięli udział w Narodowym Czytaniu. Tym razem była to „Moralność pani Dulskiej ”Gabrieli Zapolskiej. Oprócz nauczycieli w akcji popularyzowania tej lektury wziął udział Burmistrz Mateusz Bobek, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Andżelika Gałecka i bibliotekarz Szymon Głod. Czytanie tego dramatu Zapolskiej to czysta przyjemność, bo jest tam mnóstwo dialogów, humoru i kontrastowych postaci. „Moralność pani Dulskiej „ określana bywa „tragifarsą kołtuńską „ a słowo kołtun zrobiło od czasu ukazania się książki oszałamiającą karierę.
Kołtun w Młodej Polsce był synonimem człowieka zacofanego , ograniczonego intelektualnie. Kołtuństwo wynikało z wrodzonej głupoty, braku odpowiedniej edukacji i wychowania. Było ono niejako przypisane do warstwy drobnomieszczaństwa, której członkowie stawiali sobie za główny cel zdobycie majątku wszelkimi możliwymi sposobami. Życie rodziny Dulskich było farsą w tym sensie, że toczyło się poprzez nieustanne kontrasty głoszonych zasad i cnót oraz codziennej życiowej praktyki, która tym zasadom przeczyła. To straszne, ale dzięki temu tak dobrze się to czyta .
Wszyscy biorący udział w tej akcji dobrze się bawili , pogoda i publiczność dopisała a pan Piotr Frysiak uwiecznił nasze zmagania przy Amberze na zdjęciach .Ja jeszcze raz dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pokazanie, że my nauczyciele umiemy mieć do siebie dystans, poświęcić swój wolny czas na rzeczy przyjemne a jednocześnie jakże pożyteczne.
Reprezentacja naszej szkoła pokazała się w składzie: Beata Hołyńska, Dorota Sielewicz, Alina Poskart, Katarzyna Kowalczyk- Błocian, Aneta Nogala i Izabela Suchłabowicz.
Dorota Sielewicz
"Całe życie jest szkołą"
72-500 Międzyzdroje
Leśna 17