Ikona powiększania tekstu
Ikona podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Uczniowie klasy 8a - wieczór poezji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach

17 października 2024 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach odbył się wieczór poezji Urszuli Jabłońskiej mieszkanki naszego miasta, która od niedawna  dzieli się swoimi wierszami z odbiorcami. Jej twory przedstawiają relacje międzyludzkie, o dużym ładunku emocjonalnym i jest to poezja refleksyjna i prowokująca do myślenia.
Zgromadzona publiczność miała  przyjemność wysłuchać wierszy autorstwa gościa wieczoru w interpretacji uczniów z naszej szkoły, przygotowanych pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Bogusławy Bursy. Utwory prezentowali uczniowie: Martyna Paluch, Olga Herodzińska, Mateusz Jeziorny i Konrad Kowalski. Wszyscy z dużym zaangażowaniem podeszli do twórczości autorki, która z przyjemnością słuchała ich wystąpień. Przeczytali oni wiersze pt. „Nadeszła miłość”, „Książę z bajki”, „Nie kocham świata”, „Samotność zagościła”, „Wybieraj z życia” czy „Dzień przyjaciela”.
W głównej części wieczoru pani Urszula Jabłońska osobiście zaprezentowała swoje utwory, a były to: „Spotkania z poezją”, „Narodziłam się na nowo”, „Ksiażę z bajki”, „Ala nie ma kota” czy „Oda do miłości”. Nie zabrakło wierszy nawiązujących do słowa pisanego i mówionego takich jak „Na początku było słowo”, „Przyszedłeś po słowo” czy „Na wieczór poezji wpadasz”.
Widzowie bawili się znakomicie, a spotkanie zakończyło się tradycyjnie wspólnymi zdjęciami oraz wręczeniem kwiatów.

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach
Data dodania: 2024-10-19 18:49:42