Czcionka:

A+A-

Kontrast:

VII B NA WYCIECZCE W POZNANIU

VII B NA WYCIECZCE W POZNANIU

W dniach 16-18 czerwca uczniowie klasy VIIb pod opieką Anny Bednaryczyk -Szczuraszek oraz Anny Mackiewicz uczestniczyli w wycieczce do Poznania.  Celem wycieczki była reintegracja zespołu klasowego oraz poznanie miejsc, związanych z historią pierwszych Piastów i kulturą i obyczajami Wielkopolski. 

Poznań przywitał nas słoneczną pogodą i kwitnącymi lipami. Wizytę  zaczęliśmy od Bramy Poznania – multimedialnego muzeum, poświęconego historii początków państwa polskiego. Później zwiedzaliśmy Ostrów Tumski – miejsce pierwszego grodu na terenach Poznania. Prawdopodobnie tam zostali pochowani pierwsi historyczni władcy Polski: Mieszko I i Bolesław Chrobry. Ich groby obejrzeliśmy podziwiając Katedrę Poznańską. O 12.00 byliśmy oczywiście przed pięknym renesansowym ratuszem na rynku by podziwiać trykające się koziołki. Wśród wielu oglądanych obiektów naszą uwagę przyciągnęła też Fara- jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych w Polsce. 

Ciekawym doświadczeniem, które wzbudziło wiele emocji  była gra miejska QR Code. Gra polegała na odszukiwaniu konkretnych miejsc w przestrzeni Starego Rynku i sczytywaniu przyporządkowanych do miejsc QR codów. Kody otwierały strony z zadaniami do wykonania. Poprawne wykonanie zadania dawało hasło dostępu do następnego wyzwania. Chociaż zadania były dosyć trudne i panował ogromny upał uczniowie ambitnie walczyli o zwycięstwo i pokonywali kolejne przeszkody.

Dla ochłody, przyjemności i odbudowania kondycji wieczory spędzaliśmy w Termach Maltańskich.

Ostatniego dnia uczniowie aktywnie poznawali lokalne tradycje i kulturę w Rogalowym Muzeum oraz odwiedzili zwierzęta w nowym ZOO. 

Anna Mackiewicz

Data dodania: 2021-06-28 21:22:49
Data edycji: 2021-06-28 21:26:20
Ilość wyświetleń: 325

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"Całe życie jest szkołą"

Jan Amos KomeńsKi
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej