Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Wizyta w Międzyzdrojach

22-26 października 2018 roku odbyło się spotkanie projektowe w Polsce, w związku z realizowanym projektem Erasmus+ „HEI! Our STEAMM Journey Across Europe”. Do Międzyzdrojów przyjechali goście z Francji, Włoch, Cypru oraz z dwóch szkół w Irlandii. Była to wspaniała okazja, żeby przybliżyć im uroki wyspy Wolin, polską kulturę oraz kuchnię J.

W trakcie wizyty, odbył się szereg spotkań mających na celu podsumowanie dotychczasowych działań, omówienie i zaplanowanie kolejnych przedsięwzięć, m.in. ustalenie terminów świątecznych wideokonferencji oraz poznanie szczegółów dotyczących zbliżających się spotkań na Sycylii i w Dublinie.

Szkoła koordynująca przywiozła dla każdego z partnerów egzemplarz książki, która powstała w wyniku wielotygodniowych prac, rozpoczętych jeszcze w maju, a mających na celu poznanie przez uczniów flory, fauny i geografii swojej wyspy. Uczniowie brali udział w prelekcjach, warsztatach, prowadzili doświadczenia, pisali referaty, tworzyli gazetki oraz broszurki – każdy na miarę swoich możliwości, zależnie od wieku. Podsumowaniem podjętych działań jest wspólna książka, zawierająca informacje dotyczące każdej z wysp biorących udział w projekcie, a która w wersji papierowej dostępna jest w bibliotece szkolnej.

Zgodnie z założeniami projektu, goście poznali lepiej florę, faunę i geografię wyspy Wolin dzięki pieszym wycieczkom krajoznawczym do Wolińskiego Parku Narodowego, na Kawczą Górę, do Rezerwatu Żubrów oraz Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego. W ramach współpracy z SP1, WPN pomógł nam i p. A. Bednarczyk-Szczuraszek poprzez zorganizowanie dla gości wspaniałych warsztatów z mikroskopowania. Kolejne warsztaty, dotyczące zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu nauk przyrodniczych,  poprowadzone zostały przez p. I. Ośkę oraz dwie uczennice klasy 7A, Nadię Kastrau i Natalię Kazaniecką. Goście nauczyli się używać Kahoot, Quizizz i Plickers.

W środę, nauczyciele ze szkół partnerskich mieli okazję zwiedzić również Szczecin. Udali się do Muzeum Technologii i Transportu, Filharmonii oraz Centrum Dialogu Przełomy. Spacer Wałami Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, katedra oraz stare miasto również zrobiły wrażenie.

W czwartek, goście uczestniczyli w przygotowanych przez p. S. Mazura bardzo ciekawych warsztatach dotyczących nauczania matematyki. Również podczas tych zajęć niezbędne okazały się najnowsze technologie, m.in. Learning Apps. Następnie, nasi partnerzy przygotowali dla uczniów stoiska, mające na celu przybliżenie im swoich krajów i wysp, szczególnie ich flory, fauny i geografii. Poza plakatami, książkami, ulotkami i filmikami, nie zabrakło również drobnych upominków i typowych słodyczy. Uczniowie SP1 mieli okazję porozmawiać z nauczycielami z państw biorących udział w projekcie i zadać im pytania. Wszyscy byli bardzo zadowoleni!

Uwieńczeniem wizyty była pożegnalna kolacja i wspaniały Talent Show w Międzynarodowym Domu Kultury. Uczniowie, pod kierunkiem p. M. Karpowicz, przygotowali cudowne występy na bardzo wysokim poziomie, które zachwyciły naszych gości.

Data dodania: 2019-01-13 15:27:22
Data edycji: 2020-02-09 15:27:40
Ilość wyświetleń: 1120

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"Całe życie jest szkołą"

Jan Amos KomeńsKi
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej