WYCIECZKA DO SKANSENU CHLEBA

29 września 2021r. uczniowie z klas: III a i III b ze Szkoły Podstawowej w Międzyzdrojach, pod opieką wychowawczyń Iwony Szczawińskiej i Ewy Sobolewskiej – Kaśkosz, wybrały się na autokarową wycieczkę do Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim. Stylizowany na XIX –wieczny obiekt wyposażony jest w piec opalany drewnem. Pani przewodniczka oprowadziła uczniów i opiekunów po skansenie, opowiadając o narzędziach, które służyły kiedyś do wytwarzania chleba. Było też wiele innych starych eksponatów: żelazko z duszą, maselnica, cepy, żarna. Potem dzieci miały okazję zobaczyć nowoczesną piekarnię. Wielką atrakcją było samodzielne wyrabianie ciasta o różnych kształtach i upieczenie go.

Wizyta w skansenie to nie tylko pieczenie chleba, ale też podróż w dawne czasy.

E.S.-K.

Data dodania: 2021-09-29 20:39:21