12 października w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Jednym z elementów obchodów tego dnia była część artystyczna przygotowana przez klasy III- cie gimnazjalne uczęszczające na zajęcia artystyczne pod kierunkiem pani Doroty Sielewicz.

Spotkanie odbyło się w dwóch  turach na auli szkolnej, najpierw  przyszły klasy I- III ze swoimi wychowawczyniami  a potem starsze  plus ich wychowawcy, pozostali nauczyciele , pracownicy szkoły oraz zaproszeni emeryci.

Na początku  , bo aż się o to prosiło, przywitano  wszystkich utworem „ Początek”  Korteza, Podsiadły i Zalewskiego.  Dziewczynom śpiewającym   akompaniował  na gitarze wychowawca świetlicy pan Piotr Frysiak oraz na tamburynie Szymon Oswald. Następnie  prowadzący  ( Oliwia Wilczyńska i Dawid Wojtyś) przypomnieli dlaczego 14 października jest świętem ludzi pracujących w oświacie oraz cechy jakie powinien posiadać nauczyciel wg wszystkich, którzy ten zawód oceniają ( rodzice, uczniowie, środowisko lokalne, MEN ). Trochę tego było. Jednak kompetencje społeczne i nieustanny rozwój zdecydowanie zwyciężyły. Podsumowano to myślą Konfucjusza” Kto nabytą wiedzę pielęgnuje a nową bez przerwy nabywa, ten może być nauczycielem innych”.  Do ideału można dążyć i powinno się, jednak czasem w zderzeniu z rzeczywistością okazuje się ,że bardzo ważna cechą chyba każdego człowieka a nauczyciela przede wszystkim powinna być też cierpliwość. O takim nauczycielu odparowującym ciosy niezadowolonej mamy ucznia opowiedział skecz  napisany przez opiekuna grupy „ Otwarte drzwi szkoły” ( wystąpili: Klaudia Nowak, Szymon Oswald i Marta Karwan).  Po skeczu publiczność miała okazję obejrzeć taniec Sary Cisowskiej i Karoliny Różyckiej, samodzielnie przez dziewczyny opracowany, do utworu  Black Pink „ Bombaya”. W dalszej części uczniowie nie oszczędzili  satyrycznie swoich nauczycieli czytając typy pedagogów wg klasyfikacji jakiegoś autora znalezionego w internecie. I tak Nauczyciel Filozof będzie przy ocenianiu używał zwrotu „Wiem, że nic nie wiesz”, Nauczyciel – Humanista „No, może będzie z Ciebie człowiek !” , Nauczyciel Wielbiciel Teorii Względności „ Bardzo dobrze !  Trzy plus !” itd.

Życzeniami od wszystkich uczniów Prowadzący  pożegnali się i opuścili scenę . Pojawiły się na niej znów śpiewające dziewczyny i pan Piotr Frysiak. Utwór będący  kiedyś hymnem Wyrobu Kabaretopodobnego, z tekstem napisanym przez panią Dorotę Sielewicz do utworu zespołu Shocking Blue „ Venus”,zakończył część artystyczną. Ostania zwrotka brzmiała „ Widzu gromkie brawa bij ! Aktor swoje prawa ma. Ta dzisiejsza młodzież, widzisz! Nie jest taka zła „. I braw publiczność nie szczędziła w trakcie całego występu . I tych nagradzających i tych klaskanych w rytm utworów. Cała grupa występujących wraz z opiekunem i gitarzystą bardzo dziękują za gorące przyjęcie i docenienie J Na wokalu mogliście usłyszeć  i zapewne jeszcze usłyszycie : Julię Bączek, Patrycję Żur, Karolinę Różycką, Nikolę Rówczyńską, Klaudię Nowak i  Wiktorię KalembęZDJĘCIA