W ramach projektu Erasmus+ Mind and Body - A Healthier Tomorrow  dwudziestu uczniów i uczennic naszej szkoły podsumowało pomiar ilości kroków oraz długości snu. Pomiar za pomocą specjalnych zegarków Garmin vivofit 4 rozpoczął się na początku maja 2018 i trwał aż do końca kwietnia 2019. W tym okresie uczniowie musieli nosić zegarki przez 24 godziny na dobę. Zebrane wyniki zostały wysłane do Uniwersytetu w Worcester, gdzie zostaną przeanalizowane.  Z wyników badań naszej grupy można zauważyć, że miesiącem, w którym dzieci zrobiły najwięcej kroków był czerwiec 2018 i było to średnio 11602 kroków/dobę. Najmniej kroków zostało zrobionych przez grupę w lutym 2019 – średnio 8451 kroków/dobę. Natomiast w przypadku długości snu najwyższy średni wynik został osiągnięty w maju 2018 - 510 minut/noc (8 godz. 30min). Najniższy średni wynik długości snu był w marcu 2019 – 480 minut/noc (8 godzin). Wyniki tych pomiarów skłaniają nas to wielu refleksji nad tym czy wystarczająco dużo czasu poświęcamy na aktywność w ciągu dnia oraz czy wystarczająco długo śpimy, żeby zregenerować swój organizm do dalszego działania.

WYNIKI: Sleep averages per night        Steps averages per day

Rafał Błocian