Ogłoszenie dla rodziców Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 01 października 2018 08:14

W związku z wejściem w życie przepisów RODO dotyczących ochrony danych osobowych, ubezpieczenie ucznia od nieszczęśliwych wypadków dokonuje indywidualnie rodzic u wybranego przez siebie ubezpieczyciela.

Należy zrobić to do końca września i poinformować wychowawcę klasy.

 
UWAGA RODZICE!!! Drukuj
Wpisany przez K.Kowalczyk-Błocian   
piątek, 28 września 2018 17:48

UWAGA RODZICE!!!

Ponad połowa uczniów nie uregulowała płatności za obiady. Zgodnie z obowiązującym regulaminem stołówki szkolnej płatność za październik należy uregulować do 28.09 - za datę wpływu uważa się datę księgowania na koncie szkoły.
  Informujemy, że uczniowie, którzy nie mają uregulowanych płatności, nie otrzymają w poniedziałek kart obiadowych. Po uregulowaniu płatności uczeń będzie mógł korzystać z obiadów od następnego poniedziałku tj. od 08.10.2018 r.

 
"REPREZENTOWANIE POLSKI MOJĄ NAJWYŻSZĄ WARTOŚCIĄ" Drukuj
Wpisany przez K.Kowalczyk-Błocian   
poniedziałek, 24 września 2018 19:41

„Reprezentowanie Polski moją najwyższą wartością”- lekcje wychowawcze w Szkole Podstawowej nr 1 przybliżające uczniom wartości prezentowane przez Irenę Szewińska, honorową obywatelkę Międzyzdrojów.

 

szew1W sierpniu odbył się w MDK w Międzyzdrojach wernisaż zdjęć Ireny Szewińskiej, wielkiej sportsmenki, zdobywczyni siedmiu medali olimpijskich, mistrzyni i rekordzistki świata w biegach.

Prezentowane zdjęcia oraz informacje przekazane przez uczestników wernisażu-męża, syna i przyjaciół Pani Ireny oraz życiorys i osiągnięcia sportowe bohaterki,  zainspirowały mnie do stworzenia scenariusza lekcji promującej postawę życiową i osiągnięcia sportowe I. Szewińskiej.szew2

We współpracy z panem Rafałem Błocianem, trenerem lekkoatletyki w UKS „Chrobry” Międzyzdroje,  przygotowaliśmy scenariusz lekcji, w trakcie której przybliżamy osobę sportsmenki, jej osiągnięcia, sportową drogę kariery oraz związki z naszym miastem.

szew3Uczniowie biorą udział w zajęciach, podczas których rozpoznają różnicę między idolem a autorytetem. Szukają cech, które powodują, że ktoś może stać się dla młodego człowieka autorytetem oraz określają rolę autorytetu w życiu młodzieży.

W trakcie lekcji uczniowie zapoznają się z biografią Pani Ireny, nagraniami jej występów, fragmentami jej wypowiedzi na temat istotnych wartości w jej życiu. Rozwijają też umiejętności matematyczne rozwiązując szyfry związane z życiem sportsmenki.szew4

Dowiadują się, jak ważną rolę odegrała biegaczka w zapisaniu polskiej karty historii olimpizmu. Poznają ją jako sportsmenkę i osobę - zdyscyplinowaną, zdeterminowaną, zorientowaną na sukces i reprezentowanie swojego kraju, dla której materialne aspekty kariery są na drugim planie. Najwyższą wartością jest reprezentowanie kraju, usłyszenie „Mazurka Dąbrowskiego”, miejsce na podium.

szew5Znajdujemy też ślady związków I. Szewińskiej z Międzyzdrojami – jest honorową obywatelką naszego miasta, a stadion miejski nosi Jej imię.

Dopełnieniem lekcji jest obejrzenie wystawy zajęć oraz filmu o I. Szewińskiej pt. „Pierwsza Dama”.

Za pomoc dziękujemy: p. B. Mamińskiemu, p. A. Duszyńskiemu – dyr. MDK i Pracownikom, p. K. Błocian i p. K. Sołtysowi.

                                                                         I. Banachowicz, R. Błocian

 

 szew6szew7szew8szew9szew10szew12

 
Pomiar ilości kroków oraz snu Drukuj
Wpisany przez Rafał Błocian   
poniedziałek, 24 września 2018 17:30

zegarkiW ramach projektu Erasmus+ „Mind and Body – A Healthier Tomorrow” uczniowie naszej szkoły kontynuują pomiar ilości kroków oraz snu za pomocą zegarków Garmin Vivofit 4. Do badania pomiaru zostało wytypowanych 20 uczniów, którzy do końca kwietnia 2019 r. będę nosić zegarki. Wyniki zostaną zebrane i wysłane do Uniwersytetu w Worcester, gdzie zostaną przeanalizowane. Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do zwiększenia w tym czasie swojej codziennej aktywności fizycznej i monitorowania jej za pomocą podobnych zegarków lub aplikacji w telefonach!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 162