Szóste miejsce uczennic SP 1 Międzyzdroje w Mistrzostwach Polski Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 30 maja 2017 16:24

rawaCzwórka uczniów z Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach wystartowała w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Rawie Mazowieckiej w dniach 25-27.05.2017 r. Fantastyczny rezultat osiągnęły Laura Kober oraz Julia Bartkiewicz, które w drużynie zajęły szóste miejsce w Polsce. Warto dodać, że do rywalizacji przystąpiło prawie 7000 szkół z całej Polski, a uczennice musiały przebrnąć przez eliminacje, powiatowe, regionalne oraz wojewódzkie. Drużyna chłopców w składzie Michał Wandachowicz oraz Paweł Cieślik zajęli 23. miejsce, które również jest dużym sukcesem. Opiekunem uczennic jest trenerka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Chrobry” Międzyzdroje Pani Sylwia Wandachowicz.

Rafał Błocian

SP 1 Międzyzdroje

 
Sportowe zmagania w programie „Trzymaj Formę” Drukuj
Wpisany przez Rafał Błocian   
środa, 24 maja 2017 11:21

chlopcyczworbojdziewczetaczworbojW dniu 23 maja 2017 r. w Wolinie odbył się powiatowy konkurs drużyn w ramach programu „Trzymaj Formę”. Zawody składały się z dwóch części, tj. teoretycznej i praktycznej, czyli czwórboju lekkoatletycznego. W części teoretycznej nasz zespół w stawce 12 szkół zajął I miejsce, a wystąpił w następującym składzie: Amelia Banasiak VIa, Anna Buca VIa, Nadia Kastaru Va, Aleksander Deja Va, Szymon Skorupka Va oraz opiekun Zdzisław Piątkowski. Natomiast w czwórboju lekkoatletycznym uczniowie rywalizowali w kategorii dziewcząt oraz chłopców i nasze zespoły zajęły wysokie III miejsca. Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli.

Dziewczęta:

Aurelia Burza – I miejsce w rzucie piłką palantową

Rozalia Woźniak – III miejsce w biegu na 60m

Chłopcy:

Norbert Gałda – I miejsce w biegu na 60m

                            - I miejsce w skoku w dal

                            - II miejsce w biegu na 1000m

                            - I miejsce w punktacji indywidualnej

Marcel Paluch – II miejsce w skoku w dal

Kryspin Przygodzki – II miejsce w biegu na 60m

Skład dziewcząt:

1. Weronika Kalemba IVc

2. Hanna Szymańska IVc

3. Nadia Kastaru Va

4. Amelia Banasiak VIa

5. Aurelia Burza VIb

6. Rozalia Woźniak VIb

Opiekun: Zdzisław Piątkowski

Skład chłopców:

1. Kryspin Przygodzki VIb

2. Marcel Paluch VIb

3. Norbert Gałda VIb

4. Daniel Królikowski VIb

5. Patryk Jarząbek Va

6. Aleksander Deja Va

Opiekun: Leszek Nyrkowski

Gratulujemy uczniom oraz opiekunom

Koordynator Programu

„Trzymaj Formę”

Zdzisław Piątkowski

 
Wizyta w Polsce Drukuj
Wpisany przez Iwona   
poniedziałek, 15 maja 2017 18:25

IMG 6190W ramach międzynarodowego projektu ERASMUS + pt. „Najeźdźcy – Jak kształtowała się dzisiejsza Europa”, w którym od trzech lat bierze udział nasza szkoła, do Międzyzdrojów przyjechało 53 gości z sześciu krajów partnerskich: Anglii, Finlandii, Hiszpanii, Irlandii, Rumunii i Włoch.

Oficjalna wizyta oraz działania projektowe w szkole trwały od 8 do 12 maja, choć niektórzy goście przybyli do naszego miasta już dwa dni wcześniej. Odwiedziło nas 34 uczniów, 17 nauczycieli oraz 2 rodziców. Dzieci mieszkały u rodzin swoich polskich rówieśników, dzięki czemu mogły podziwiać zarówno uroki naszego miasta, jak również lepiej poznać polskie obyczaje i kulturę. Podczas wizyty goście poznali naszą szkołę i system edukacji w Polsce, uczestniczyli w Dniu Patrona i zostali pasowani na wojów Bolesława Chrobrego, odwiedzili Rezerwat Żubrów, Kawczą Górę, Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego, zwiedzili również Szczecin, skansen Wikingów w Wolinie, Świnoujście oraz Ahlbeck i Herringsdorf. Uwieńczeniem wizyty był wspaniały wieczór w Międzynarodowym Domu Kultury, gdzie nasi uczniowie zaprezentowali swoje różnorodne, zapierające dech w piersiach umiejętności podczas Talent Show, a nasi goście przybliżyli nam nieco swoje własne kraje i kulturę. 

FB IMG_1494768208061IMG 6065IMG 6107IMG 6113IMG 6114IMG 6149IMG 6210IMG 6034IMG 6048IMG-20170512-WA0003IMG 6158IMG 6165

 
Wesołych Świąt Drukuj
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 16 kwietnia 2017 11:37

wielkanoc

 
Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 kwietnia 2017 18:22

debno7 kwietnia w Dębnie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w 
tenisie stołowym. Wspaniale zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. 
Drużyna dziewcząt w składzie : Laura Kober, Julia Bartkiewicz I Oliwia Osińska zajęły I miejsce i uzyskały awans do Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych.  Drużyna chłopców w składzie : Michał Wandachowicz i Oskar Rochowicz zajęli wysokie III miejsce.  Gratulacje! !!

 
Ankieta Drukuj
Wpisany przez Iwona   
piątek, 07 kwietnia 2017 13:15

W ramach projektu Erasmus + "Najeźdźcy - jak kształtowała się dzisiejsza Europa?", jak co roku, została w tym tygodniu przeprowadzona wśród uczniów i nauczycieli ankieta badająca przyrost wiedzy i stopień zadowolenia i zaangażowania w projekt. Uczniowie klas 5-tych i 6-tych rozwiązywali anglojęzyczne ankiety pod kierunkiem p. Krzysztofa Sołtysa, korzystając ze specjalnej aplikacji. Wszystkim uczestnikom ankiety serdecznie dziękujemy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 79