Plastycy z SP 1 na Karawanie Kultury Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 06 kwietnia 2017 10:55

karawana3karawana425 marca 2017r trzy uczennice naszej szkoły zostały zaproszone na eliminacje w zakresie plastyki- Visual  arts, odbywajacego się w MDK w Międzyzdrojach XIII  Międzynarodowego Festiwalu – Konkursu -Karawana Kultury „AMBER STARS”.

 Naszą szkołę reprezentowały: Maria Lewandowska- kl. IIC,  Agnieszka Szaforz – kl VIb oraz Zofia Lewandowska- kl. VIb.  W konkursie brały również udział dzieci z Rosji, Niemiec i Białorusi instruktorami byli nauczyciele z Bangladeszu, Rosji i Polski.  Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać wybraną legendę i wykonać do niej ilustrację. Konkurs realizował również zadania związane z  Międzynarodowym Projektem  Erasmus + Czytanie na europejskim szlaku. Dziewczynki  wykonały piękne  prace  i otrzymały wysokie noty w swoich kategoriach wiekowych.

karawana1karawana2Agnieszka Szaforz została laureatem I stopnia, Zofia Lewandowska- laureatem II stopnia, Maria Lewandowska – laureatem III stopnia. Uczennice zostały nagrodzone pucharami oraz dyplomami.

 

Nauczycielka plastyki-  Anna Mackiewicz