XX JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE MIĘDZYZDROJE 30.09.2017 Drukuj
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 01 października 2017 07:55

W sobotę w Międzyzdrojach biegło ponad 300 osób!

 

    SAM 4382Tegoroczne, jubileuszowe zawody zostały otwarte o godzinie 11:00 przez Iwonę Banachowicz
– dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach, ponieważ od 1 września 2017 klasy gimnazjalne kontynuują naukę w strukturze tej placówki, zgodnie ze zmianami prawnymi wynikającymi z reformy oświaty.

 

W swoim wystąpieniu Pani dyr. Banachowicz podkreśliła, że dwudziestolecie biegów w Międzyzdrojach jest efektem pracy i  zaangażowania Pani Tamary Starachowskiej, wieloletniej dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Międzyzdrojach, oraz nauczycieli tej Szkoły.

SAM 4455Następnie głos oddała prowadzącemu XX Jesienne Biegi Przełajowe – Panu Adamowi Jakubowskiemu, który powitał zaproszonych Gości oraz zaprezentował organizatorów (Urząd Miejski Międzyzdroje, OPS i SP1) i darczyńców imprezy (OPS, Gmina Międzyzdroje, Rada Rodziców SP1).

Zawody rozpoczęli najmłodsi, czyli w Biegu Malucha wystartowały dzieci do szóstego roku życia. Drugim był Bieg Niepełnosprawnych, a następne w kolejności to: Bieg Szkół Ponadgimnazjalnych, Bieg Szkół Podstawowych, Bieg Pracowników Oświaty, Bieg Szkół Gimnazjalnych, Bieg Open i Bieg Na Wysokich Obcasach.

Dokładne wyniki prezentujemy poniżej.

SAM 4468Równolegle z rozgrywkami sportowymi odbywały się zajęcia dla uczniów i zainteresowanych Gości, na których Pani Anna Bednarczyk Szczuraszek wraz z uczniami prezentowała zasady segregowania śmieci. W tej formie w tym roku uczniowie naszej szkoły realizowali założenia programu Sprzątanie Świata. Cały tydzień, poprzedzający dzisiejsze spotkanie, uczniowie z nauczycielami realizowali zadania opracowane w celu popularyzacji zasad segregacji. Uczniowie klas podstawowych zbierali śmieci, przygotowywali hasła, realizowali na wszystkich przedmiotach i lekcjach wychowawczych zadania związane z tematyką segregacji, a uczniowie klas gimnazjalnych przygotowali prace plastyczne i fotograficzne, które zaprezentowali 30 września w formie wystawy obok budynku przy ul. Kolejowej 33. W organizacji tych działań i ich atrakcyjności wspierał nas Zakład Ochrony Środowiska, za co bardzo dziękujemy!

Zamieszczamy relację fotograficzną tych działań.

W trakcie zawodów, które cieszyły się zainteresowaniem uczestników, rodziców i mieszkańców, towarzyszyły nam liczne atrakcje. Rada Rodziców przygotowała smaczną grochówkę dla wszystkich, którzy dziś chcieli spędzić dzień w sportowej atmosferze przy pięknej, słonecznej pogodzie. Dziękujemy też Rodzicom, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Rodzice każdej klasy przygotowali blachę domowego ciasta (a klas jest 24!), uczestnicy imprezy nie opierali się tym smakowitościom i szczodrze obdarowali Samorząd Uczniowski datkami na jego funkcjonowanie.

W organizacji aktywnie włączyli się wszyscy nauczyciele szkoły, prowadzili biuro zawodów, wyznaczyli trasy biegowe i je monitorowali w trakcie zawodów, rozdawali koszulki najlepszym zawodnikom, prowadzili oprawę muzyczną, zabezpieczali sferę kulinarną, gromadzili wyniki i opracowywali ich szatę graficzną, by jak najszybciej przekazać je czytelnikom.

Spędziliśmy aktywny i miły dzień. Dziękujemy, że byliście z nami! ZDJĘCIA

Relację i analizę ex post przedstawimy w Biuletynie. ZDJĘCIA

Do zobaczenia za rok! WYNIKI  ZDJĘCIA I WYNIKI

Ze sportowym pozdrowieniem!

Organizatorzy