Czytanie na europejskim szlaku
Warsztaty teatralne Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 30 maja 2016 19:41

warsztatyMali artyści z koła teatralnego Magia wraz z opiekunem Ewą Sobolewską - Kaśkosz zostali zaproszeni na warsztaty zorganizowane przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej – Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie w dniach 24.05 -28.05.2016r. Nieczęsto zdarza się okazja, aby uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez profesjonalistów. Warsztaty dla grupy teatralnej poprowadziła aktorka Karolina Sabat, śpiewem zajęła się instruktor śpiewu ludowego Agata Grzybowska, a tańca irlandzkiego uczył Mateusz Wójcik. Podczas zajęć uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 mieli możliwość rozwijania komunikacji interpersonalnej, poznawania i rozwijania swoich emocji, świadomego operowania swoim ciałem, odgrywania różnych ról, wzbogacenia indywidualnego warsztatu wokalnego i tańca. Zajęcia zachwyciły dzieci i opiekuna. Uczestnictwo w warsztatach było dla wszystkich cennym doświadczeniem, a zdobyte umiejętności wykorzystają na zajęciach teatralnych. ZDJĘCIA

 
Festiwal Zdrowia w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach 25-26 kwietnia 2016 Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 kwietnia 2016 16:57

SAM 9605folder frontW ramach Dnia Ziemi 2016 w SP1 odbyły się działania mające na celu propagowanie zdrowego stylu życia - aktywnego spędzania wolnego czasu i właściwego odżywiania. Program przygotowali nauczyciele SP1 pod kierunkiem p. Jolanty Muth we współpracy z Fundacją Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej – Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k/Międzyzdrojów.

25 kwietnia uczniowie, którzy najaktywniej pracowali od września 2015 na zajęciach kulinarnych, uczestniczyli w warsztatach zielarskich i kulinarnych w Grodnie w ośrodku Europejskiej Fundacji Wsi Polskiej. Zajęcia rozpoczęły się rano 25 kwietnia od zbierania ziół i lekcji szacunku dla przyrody.  Uczniowie pod kierunkiem zielarza zgromadzili komponenty do przygotowania zdrowych sałatek. W siedzibie EFRWP odbyły się też zajęcia z zakresu zielarstwa i warsztaty ruchowe.

SAM 9688folder środek26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach uczniowie przygotowali sałatki typowe dla krajów, z którymi współpracujemy w ramach realizacji projektu Erasmus+. Następnie uczniowie klas I-III mieli zajęcia ruchowe w hali, a uczniowie klas IV-VI wzięli udział w „Biegu po zdrowie”. Po zajęciach sportowych przyszedł czas na degustację przygotowanych przez uczniów sałatek!

Przepisami na sałatki z Finlandii, Rumunii, Włoch, Grecji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Irlandii i Portugalii dzielimy się  z PaństwemJ - link do przepisów

Dzięki tym dwudniowym zajęciom utrwaliliśmy zasady zdrowego stylu życia – jedzmy zdrowo i ruszajmy się! I nie przeszkodził nam nawet deszczJ

Bardzo dziękujemy za pomoc, współpracę i osobiste zaangażowanie Radzie Rodziców, pracownikom Europejskiej Fundacji Wsi Polskiej - szczególnie Pani vice prezes Ewie Grzybowskiej; Panu Dyrektorowi Wolińskiego Parku Narodowego oraz piekarni Asprod (ufundowanie pieczywa)!!!!

SAM 9759Wszyscy Rodzice wpierali organizację Festiwalu Zdrowia współuczestnicząc w przygotowaniu sałatek, a Panie – Mamy z Rady Rodziców oraz Pan Przewodniczący wsparli nas organizacyjnieJ Na Radę Rodziców zawsze możemy liczyć, bo pracują w niej osoby zaangażowanie w życie szkoły, lubiące dzieci i kreatywne działania!!!

Dziękujemy i zapraszamy do kolejnych przedsięwzięć, które dają tyle radości uczniom i wypełniają przesłanie: „Nauka przez zabawę”. ZDJĘCIA

 
Pasowanie na czytelników Drukuj
Wpisany przez Renata   
poniedziałek, 25 kwietnia 2016 19:23

Przy okazji Światowego Dnia Książki ( 23 kwietnia 2016r. ), w bibliotece szkolnej zagościli najmłodsi uczniowie. Zostali oni pasowani uroczyście, a tym samym stali się pełnoprawnymi użytkownikami naszej biblioteki.

"Umberto Eco mawiał, że „kto czyta książki, żyje podwójnie”. Szymborska czytanie nazywała „najpiękniejszą zabawą, jaką ludzkość wymyśliła”, Bolesław Prus określał to „nowym zmysłem”, a autor „Małego księcia” uważał, że „czytelnika nie można zniewalać, czytelnika się urzeka”. My też pragniemy Was urzec i uwieźć książkowymi historiami, jakich jeszcze nie znacie…" ZDJĘCIA

ZAPRASZAMY!!!

 
Spotkanie na SKYPIE Drukuj
Wpisany przez Renata   
niedziela, 24 kwietnia 2016 20:34

21 kwietnia 2016 roku odbyła się w naszej szkole kolejna wideo - konferencja w ramach projektu „Czytanie na europejskim szlaku” Erasmus + z udziałem szkoły partnerskiej z Portugalii. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy IVa.
Konferencja miała na celu wzajemne poznanie się oraz sprawdzenie swoich umiejętności językowych.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i z poczuciem humoru. Obydwie strony zaprezentowały nawzajem swoją znajomość kilku słów w języku partnera, co po obydwu stronach wzbudziło zdziwienie, ale i zainteresowanie.

Renata B.O. - szkolny koordynator projektu

 
Festiwal Zdrowia w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach 25-26 kwietnia 2016 Drukuj
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 24 kwietnia 2016 14:49

plakat FestiwalW ramach Dnia Ziemi 2016 w SP1 zaplanowano działania mające na celu propagowanie zdrowego stylu życia - aktywnego spędzania wolnego czasu i właściwego odżywiania. Program przygotowali nauczyciele SP1 pod kierunkiem p. Jolanty Muth we współpracy z Fundacją Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej – Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k/Międzyzdrojów.

25 kwietnia uczniowie, którzy najaktywniej pracowali na zajęciach kulinarnych prowadzonych przez SP1 w tym roku szkolnym, uczestniczyć będą w warsztatach kulinarnych w Grodnie połączonych z aktywnością terenową, w trakcie których zgromadzą zioła i przygotują komponenty do przygotowania zdrowych sałatek. W siedzibie EFRWP odbędą się też zajęcia z zakresu zielarstwa i warsztaty ruchowe.

26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach uczniowie przygotują sałatki typowe dla krajów, z którymi współpracujemy w ramach realizacji projektu Erasmus+. Następnie będziemy brać udział w „Biegu po zdrowie”, a po nim degustować przygotowane przez uczniów potrawy!

Zapowiada się ciekawa lekcja zdrowia! I nie przeszkodzi nam nawet deszcz.

Relacja fotograficzna i filmowa zostanie zamieszczona na stronie SP1 oraz portalu: naszemiastomiedzyzdroje.com.pl, podzielimy się też z Państwem przepisami na pyszne sałatki!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 14