comenius 2010
Podsumowanie projektu Comenius Drukuj
wtorek, 21 czerwca 2011 12:19

UZNANIE DLA PROJEKTU W WARSZAWIE

W naszej szkole przyszedł czas na podsumowanie dwuletniej współpracy międzynarodowej w ramach edukacyjnego programu Comenius.

Program całego przedsięwzięcia nosił tytuł „Spojrzenie na artystyczną twórczość w Europie”. Kolejne zadania wyznaczone były przez takie obszary działalności jak muzyka, taniec, rzeźba i architektura, piosenka, teatr, malarstwo.

Prezentacja Grecji Drukuj
wtorek, 24 maja 2011 00:00

W dniach 18 – 23 maja 2011 odbywa się ostatnie spotkanie koordynatorów i nauczycieli pracujących w projekcie Comenius.

Przedstawiciele siedmiu państw dokonają podsumowania dwuletniej pracy. Aby przybliżyć uczniom i pracownikom szkoły kulturę i zabytki Grecji, w dniu 12 maja kółko teatralne przygotowało przedstawienie pt. „Wycieczka do Grecji”.

Na scenie pojawili się bogowie greccy, filozofowie, zaprezentowano widoki, historyczne miejsca, a podsumowanie stanowiło piękne wykonanie zorby, męskiego tańca.

Dekorację do przedstawienia stanowił pokaz multimedialny przygotowany przez opiekuna kółka panią Beatę Hołyńską. ZDJĘCIA

Zespół „Sławnianki” w naszej szkole Drukuj
poniedziałek, 23 maja 2011 21:07

W nawiązaniu do poprzedniego zadania projektowego (piosenki ludowe) do naszej szkoły przybyli niezwykli goście, zespół ludowy „Sławnianki” ze Stawna koło Kamienia Pomorskiego z programem „Nie ma przyszłości bez przeszłości”. W pierwszej części zespół zaprezentował swoją historię i wspólnie z dziećmi śpiewał piosenki (m.in. „Kukułeczka”), a także przedstawiał przedmioty
z minionej epoki, np. kierzankę (maślenica), żelazko „na duszę”, przetak (sito). W drugiej części, warsztatowej, uczniowie mogli m.in. prząść wełnę i len na kołowrotku, drzeć pierze na poduszki i pierzyny, maglować ubrania sposobem ręcznym, pleść wieniec dożynkowy.

Była to wspaniała lekcja historii, dawnych zwyczajów i tradycji, a nawet ortografii, bo panie z zespołu pytały o pisownię trudnych wyrazów i nagradzały dzieci słodyczami.

Zajęcia była arcyciekawe, a dzieci stwierdziły, że w końcu wiedzą, jak śpiąca królewna przekłuła sobie palec wrzecionem...ZDJĘCIA

Kolejne przedstawienia – teatrzyk cieni Drukuj
poniedziałek, 23 maja 2011 21:06

W ramach realizacji zadań w projekcie Comenius 09.05.2011r. zostały zaprezentowane uczniom klas I-IV kolejne dwa przedstawienia – teatrzyki cieni.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>