Comenius Project 2011-2013

Opis projektu

Projekt partnerski “Wyspa Skarbów” to projekt realizowany przez szkoły podstawowe położone na małych oraz dużych wyspach świata. Dzieci wyruszą w podróż poszukując naturalnych skarbów i nauczą się je cenić

i szanować, zdobywając umiejętności uczenia się, które będą im służyć przez całe życie. Główny nacisk podczas prac nad projektem będzie położony na to, jak niezbędna do życia jest woda dla ludzi i zwierząt. Uczniowie poznają zarówno świat podwodny, jak i świat w okolicach wody, nauczą się jak dbać o środowisko, kontrolować zużycie wody w każdej ze szkół, porównywać rezultaty z partnerami; nauczą się piosenek o wodzie w językach krajów partnerskich.

Wizyta robocza w Longyearbyen w Norwegii Drukuj
Wpisany przez Renata   
poniedziałek, 22 kwietnia 2013 16:30

SpitsbergenW dniach od 6 do 14 kwietnia 2013r. odbyło się kolejne spotkanie partnerów programu Comenius "Uczenie się przez całe życie". Tym razem zostało zorganizowane w Norwegii - Longyearbyen. Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: w-ce dyrektor szkoły p. Małgorzata Olejniczak oraz koordynator projektu p. Renata Borsukiewicz-Ośka.

\

W spotkaniu wzięli udział również partnerzy z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Grecji, Islandii i Włoch. Celem wizyty była wymiana doświadczeń i materiałów związanych z realizacją projektu "Treasure Island" oraz omówienie szczegółów dotyczących kolejnych zadań: pisania opowiadań, wycieczek nad zbiorniki wodne, przygotowania prezentacji PowerPoint, nauki piosenek o wodzie, a także opracowania raportu końcowego.

Wizyta umożliwiła skonfrontowanie doświadczeń oraz dała możliwość poznania ciekawych, atrakcyjnych metod nauczania, które na pewno wykorzystamy w swojej pracy.

Podczas wizyty zostaliśmy oficjalnie powitani przez dyrekcję szkoły, inspektora oświaty oraz przedstawicieli instytucji stowarzyszonych pomagających w realizacji projektu.

Nauczyciele i uczniowie szkoły norweskiej przyjęli nas w sposób uroczysty, pełny sympatii, radości i zaangażowania. Uczniowie dali popis własnych umiejętności artystycznych śpiewając piosenki o wodzie w językach krajów partnerskich. Zwiedzaliśmy szkołę, podziwialiśmy wspaniałe wyposażenie i przestronne klasy. Uczestniczyliśmy w zajęciach lekcyjnych i odpowiadaliśmy na pytania uczniów.

 

Czas pobytu w bardzo odległej i mroźnej krainie pozwolił nie tylko na kontynuację prac nad projektem, ale również na poznanie piękna Spitsbergenu, jego kultury i historii, serdeczności mieszkańców, a przede wszystkim umocnił znajomości i przyjaźnie zawarte podczas poprzednich spotkań.

 

Na zawsze w pamięci pozostaną polarne noce, góry pokryte śniegiem, wyprawa na lodowiec, zwiedzanie jaskiń lodowych, wyprawa psim zaprzęgiem, jazda skuterami śnieżnymi, wspinanie się po górach, widok reniferów, zwyczaj zdejmowania butów i chodzenia w skarpetkach, noszenie broni ponieważ można spotkać niedźwiedzia polarnego itd.............

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. ZDJĘCIA

 
Svalbard - w mroźnej arktycznej krainie Drukuj
Wpisany przez Renata   
wtorek, 02 kwietnia 2013 07:00

Podczas lekcji plastyki uczniowie klasy VIa wykonali prace plastyczne na temat "W mroźnej arktycznej krainie". Na pracach dzieci przedstawiły swoje wyobrażenia dotyczące krajobrazu Arktyki i zwierząt tam zamieszkujących.

 

Uczniowskie dzieła wraz z informacją na temat Svalbardu można oglądać na wystawie na dolnym korytarzu.

 
Przedstawienie o wodzie Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 28 marca 2013 10:30

SAM 5438W ramach programu Comenius z okazji őwiatowego Dnia Wody

 
Sprawozdanie z pobytu na Gran Canarii Drukuj
Wpisany przez Renata   
niedziela, 24 marca 2013 17:03

Na posiedzeniu Rady Pedagogicznej - 12 marca p. Aleksandra Andraszewicz-Lewandowska w barwny sposób opowiedziała o pobycie na Gran Canarii. Przybliżyła hiszpański system edukacji, oraz zasady funkcjonowania szkół w Hiszpanii.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 22