Comenius Project 2011-2013

Opis projektu

Projekt partnerski “Wyspa Skarbów” to projekt realizowany przez szkoły podstawowe położone na małych oraz dużych wyspach świata. Dzieci wyruszą w podróż poszukując naturalnych skarbów i nauczą się je cenić

i szanować, zdobywając umiejętności uczenia się, które będą im służyć przez całe życie. Główny nacisk podczas prac nad projektem będzie położony na to, jak niezbędna do życia jest woda dla ludzi i zwierząt. Uczniowie poznają zarówno świat podwodny, jak i świat w okolicach wody, nauczą się jak dbać o środowisko, kontrolować zużycie wody w każdej ze szkół, porównywać rezultaty z partnerami; nauczą się piosenek o wodzie w językach krajów partnerskich.

Tablica o Islandii Drukuj
Wpisany przez Renata   
sobota, 29 września 2012 18:34

tablica-islandiaNa korytarzu zawisła tablica ze zdjęciami z pobytu na Islandii w czerwcu 2012r.

 
Wycieczka na prom Polonia Drukuj
Wpisany przez Renata   
sobota, 29 września 2012 18:43

2aKlasy V a i V b pod opieką: E. Sobolewskiej - Kaśkosz, I. Suchłabowicz i M. Trojan udały się do őwinoujścia na prom pasażersko - towarowy Unity Line "Polonia". Uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokładów zamkniętych oraz otwartych. Byli zdziwieni dużą ilością kajut i wielkością całego statku. Najbardziej podobało im się na mostku kapitańskim, gdzie w czasie zwykłych rejsów pasażerowie mają zakaz wstępu. Z górnego pokładu podziwiali panoramę őwinoujścia i załadunek samochodów na prom.

 
Wycieczka klasy VI a Drukuj
Wpisany przez Renata   
sobota, 29 września 2012 18:31

DSC02412W ramach projektu Comenius, w piątek 14 września klasa VI a pod opieką p. Janusza Oleksego, p. Renaty Borsukiewicz-Ośki, p. Mirosława Bursy oraz wychowawczyni p. Aleksandry Andraszewicz-Lewandowskiej wybrała się na wycieczkę rowerową na przystań jachtową do Łunowa.

Celem wycieczki było poszerzenie naszej wiedzy na temat transportu wodnego. Zwiedzaliśmy przystań, a potem ubraliśmy się w kapoki i... do łodzi, było bardzo wesoło i mokro. Na koniec posililiśmy się kiełbaskami, które upiekliśmy na ognisku i ruszyliśmy w drogę powrotną. ZDJĘCIA

 
Konferencja Flashmeeting Drukuj
Wpisany przez Renata   
sobota, 29 września 2012 18:23

11 września uczniowie klas VI a i VI b zebrali się w bibliotece, by wziąć udział w międzynarodowej konferencji Flashmeeting z uczniami ze szkół partnerskich. Niestety, z przyczyn od nas niezależnych (awaria Internetu), nie udało nam się połączyć.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną konferencję.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 22