Erasmus + 2015
Prezentacje uczniów Drukuj
Wpisany przez Renata   
poniedziałek, 25 kwietnia 2016 19:18

Uczniowie, którzy w maju tego roku wyjeżdżają do na spotkanie do Rumunii przygotowali o sobie prezentację, które drogą elektroniczną zostały przesłane do szkoły partnerskiej. W ten sposób został nawiązany kontakt z ich rumuńskimi rówieśnikami.

 
Szmaragdowa Wyspa Drukuj
Wpisany przez Renata   
sobota, 23 kwietnia 2016 19:24

Po spotkaniu nauczycieli ze szkół partnerskich w Irlandii, które miało miejsce w marcu, na szkolnym korytarzu pojawiła się tablica informacyjna ze zdjęciami i krótkimi opisami z tego spotkania.

 
IRLANDIA - Szmaragdowa Wyspa Drukuj
Wpisany przez Renata   
wtorek, 05 kwietnia 2016 05:02

W dniach 12 – 19 marca 2016 delegacja  nauczycieli z naszej szkoły dzięki uczestnictwu w projekcie Erasmus+ „Najeźdzcy – Jak kształtowała się dzisiejsza Europa?” miała okazję spędzić niezapomniane chwile w Irlandii.
Ten niesamowity czas poznawania i zdobywania nowych doświadczeń rozpoczął się od zwiedzenia Dublina, a następnie udaliśmy się do Ballinasloe
miasta we wschodniej części hrabstwa Galway.

Podczas spotkania poznaliśmy irlandzki system oświaty oraz codzienną pracę w szkole, z którą współpracujemy. Obserwacja placówki i zajęć w nich prowadzonych była kolejnym źródłem ciekawych doświadczeń edukacyjnych. Miłym wrażeniem było oglądanie w szkole wystawy dotyczącej Polski, na której znajdowały się symbole narodowe, informacje na temat naszej ojczyzny, a także zdjęcia i pamiątki, które są charakterystyczne dla naszego kraju.                                                                                   

Nauczyciele mieli okazję przedstawić naszą szkołę, opowiedzieć o Polsce i naszej kulturze. Uczniowie zadawali sporo pytań i wyrazili chęć odwiedzenia Polski w przyszłości. Podczas jednego z dni pobytu w szkole uczniowie przygotowali piękny koncert, występ, a także uczyli nas grać w hurling – jest to narodowa gra w Irlandii.

W czasie spotkania wymieniliśmy się materiałami, uściśliliśmy kolejne etapy pracy oraz terminy spotkań.

17 marca wraz z uczniami i nauczycielami uczestniczyliśmy w Paradzie Świętego Patryka. Jest to w Irlandii narodowe i religijne święto. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań i różnorodnych akcesoriów właśnie w kolorze zielonym.
Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. W wielu miastach organizowane są wówczas festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń. W dniu świętego Patryka mieliśmy również okazję obejrzeć występy lokalnych zespołów ludowych.

Podczas wizyty nauczyciele zwiedzili zamek w Athlone i Clonmacnoise – wczesnośredniowieczny zespół klasztorny położony nad rzeką Shannon. Gdzie podziwialiśmy celtyckie krzyże i okrągłe wieże. Był też czas gdy można było posłuchać „na żywo” irlandzkiej muzyki oraz spróbować tradycyjnych potraw.
W czasie pobytu dopisywała nam ładna i słoneczna pogoda, która nie jest typowa dla tego kraju.
         Wyjazd był wspaniałym czasem poznawania nowych ludzi, miejsc i zdobywania kolejnych doświadczeń. Pięknymi wspomnieniami nauczyciele podzielili się z uczniami oraz pracownikami szkoły. Nasi uczniowie z niecierpliwością wyczekują kolejnego wyjazdu w którym tym razem wezmą udział, a który już wkrótce bo w maju,  tym razem do Rumunii. Zdjęcia

                                                                                                                                  R.BO

 
„How it was with the Vikings” Drukuj
Wpisany przez Renata   
wtorek, 29 marca 2016 20:50

    W ramach Programu Erazmus + projektu Najeźdźcy - Jak kształtowała się dzisiejsza Europa? koło teatralne „Magia” złożone z uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach przygotowało przedstawienie pt. „How it was with the Vikings” („Jak to z Wikingami było”). Była to mała dawka historii dla wszystkich, a artyści bawili się przy tym znakomicie.                                                              E. S. – K.

 
Muzyka Słowian i Wikingów Drukuj
Wpisany przez Renata   
środa, 09 marca 2016 04:40

W ramach międzynarodowego projektu ,,Erasmus+''pod tytułem ,,Invaders - How they shaped the Europe of Today" na lekcjach muzyki w kl. 4-6 uczniowie słuchali muzyki Wikingów i Słowian. Słuchanie wzbogaciliśmy rysunkami o życiu i kulturze najeżdzców.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 14